28 Mar 2017

Wuppertal’da ‘HAYIR’ çalışmaları sürüyor

Avrupa’da, başkanlık referandumu için oy kullanımının yaklaştığı günlerde, Almanya’nın Wuppertal kentinde Hayır Platformu’nun çalışmaları, sokakta yürütülen çeşitli etkinliklerle devam ediyor.

21 Mart 2017 Salı 07:02
WUPPERTAL - ANF

Çalışmalarını Avrupa’da Hayır Platformu kapsamında yerel örgütlenmelerle genişleterek sürdüren Wuppertal Hayır Platformu, gerçekleştirdiği haftalık planlamalar kapsamında halk toplantıları, stant ve sokak faaliyetlerini düzenli olarak sürdürmeye devam ediyor.

Sokaklarda bildiri dağıtımı yapılarak ülkedeki siyasi, ekonomik ve toplumsal koşullara ve yaklaşan başkanlık referandumuna dair halkın fikirleri alınırken, referandumda neden ‘Hayır’ denmesi gerektiği yönünde sohbetler gerçekleştiriliyor. Platformun sokak çalışmaları, halklar tarafından büyük bir ilgiyle karşılanırken, aynı zamanda halkın, egemen iktidar tarafından sistematik bir biçimde kutuplaştırılmasının sonucu olarak tepkilerle de karşılaşıyor.

MLPD’nin dayanışmasıyla yürütülen ve özellikle kararsız kesimlere ulaşmada önemli bir araç olan platformun sokak çalışmaları önümüzdeki günlerde sürdürülmeye devam edecek.