Çocuk katili Hukuk Müşavirliğine atandı

Bismil’de kullandığı resmi araçla bir çocuğu ezerek, ölümüne sebep olan ve ardından tutuklanan Gercüş Kaymakamı Server Sinanoğlu, Çorum Valiliği Hukuk müşaviri olarak atandı.

AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan 2022 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi’nde dikkati çeken bir atama oldu. Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde alkollü olarak kullandığı resmi araçla 13 yaşındaki Muhammet Çelik’e çarpıp ölümüne neden olan ve tutuklanan Gercüş Kaymakamı Server Sinanoğlu Çorum Valiliği Hukuk Müşavirliğine atandı. Sinanoğlu’nun yerine Gercüş Kaymakamı olarak ise Ağrı’nın Tutak ilçe Kaymakamı Enis Aslantatar atandı.

RESMİ ARAÇLA ÇOCUĞU EZMİŞTİ

15 Temmuz 2022’De Bismil ilçesine bağlı Akpınar Mahallesi Özgürlük Bulvarı ile Bismil-Batman Karayolu’nun kesiştiği yolda Gercüş Kaymakamı Server Sinanoğlu’nun kullandığı resmi araç, yolun karşısına geçmeye çalışan Muhammet Çelik’e çarpmıştı. Kaymakam Sinanoğlu’nun alkollü olduğu ortaya çıkan kazada, 13 yaşındaki Muhammet Çelik yaşamını yitirmiş, gözaltına alınan Sinanoğlu serbest bırakılmıştı. Ancak daha sonra Çelik ailesinin avukatlarının yaptığı itiraz üzerine alkollü olduğu tespit edilen Sinanoğlu tutuklanarak, cezaevine konulmuştu.