Başaran: İktidar meşruiyetini tamamen yitirmiştir

HDP Milletvekili Ayşe Acar Başaran, Osman Kavala kararına tepki göstererek, "Bu iktidar kamusal ve demokratik meşruiyetini tamamen yitirmiştir" dedi.

HDP Hukuk ve İnsan Hakları Komisyonu Sözcüsü, MYK Üyesi ve Batman Milletvekili Ayşe Acar Başaran, tutuklu İş İnsanı Osman Kavala hakkında tahliye ve ardından gözaltı kararı verilmesine ilişkin bugün yazılı açıklama yaptı.

'DÜŞMAN HUKUKU!'

Açıklamada, "Türkiye’deki hukuk sistemini ortadan kaldıran bu nefret dolu yargı mühendisliğini, düşman hukuku uygulamasını, Selahattin Demirtaş hakkında tahliye kararı verilmesine rağmen kararın icrasını geciktirip, yeniden bir soruşturma dosyasıyla suç uydurularak tutuklama kararı verilmesinden biliyoruz" denildi.
"Türkiye’de Kürtlere ve tüm muhaliflere karşı çılgınca kin güden, intikam peşinde koşan bu iktidarın hukuksuzluklarının sonu yoktur" vurgusunda bulunan Başaran, "Bu iktidar kamusal ve demokratik meşruiyetini tamamen yitirmiştir" diye belirtti.
HDP'li Ayşe Acar Başaran, "Osman Kavala hakkında alınan bu karar, tüm demokrasi ve barış güçlerinin birlikte mücadele etme isteğini ve kararlılığını pekiştirmektedir" dedi.