HDP, aday adaylığı için başvuru süresini uzattı

HDP, yerel seçimler için aday adaylığı başvuru süresini uzattı. Başvurular 12 Aralık'ta bitecek.

HDP tarafından bugün yapılan yazılı açıklamada, "31 Mart tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde partimizden aday adaylık için yapılacak başvuru süresi gelen talepler üzerine 12 Aralık tarihine kadar uzatıldı" denildi.

'YOĞUN İLGİ GÖSTERİLDİ'

Açıklamada şunlar da belirtildi:

"Daha önce 5 Aralık olarak belirlenen başvuru tarihine kadar partimize belediye eşbaşkanlığı, meclis üyelikleri için Türkiye’nin değişik kesimlerinden, kadınlardan, gençlerden, eski siyasetçilerden, inanç kesimlerinden, yerel dinamiklerden partimize yönelik yoğun ilgi gösterildi. Partimize yapılan başvurularda özellikle kayyum atanan bölgelerdeki yoğunluk bir kararlılığın ifadesi olarak özellikle dikkat çekiyor. 

Aday adayı olmak isteyenlerin bir kısmının başvurular için gerekli hazırlıkları yetiştiremedikleri yönündeki talepleri üzerine Yerel Yönetimler Komisyonumuz başvuruların 12 Aralık mesai bitimine kadar uzatılmasına karar verdi."

BAŞVURU ÜCRETİ ALINMAYANLAR

HDP Yerel Yönetimler Komisyonu, aynı zamanda KHK ile ihraç edilenlerden, kadınlardan, engellilerden ve gençlerden başvuru ücreti alınmamasını kararlaştırmıştı.