Heyva Sor'dan depremzedelere yardım çağrısı

Heyva Sor a Kurdistanê, Rojhilat ve Van'daki depremzedelerle ilgili dayanışma çağrısında bulundu.

Heyva Sor a Kurdistanê, Rojhilat merkezli ve Van'ı da etkileyen depreme ilişkin bugün yazılı açıklama yaptı, çağrıda bulundu.

MADDİ YARDIM KARARI

Heyva Sor'un açıklaması şöyle:
"23 Şubat 2020 tarihinde Doğu Kürdistan’da Xoy merkezli bir deprem olmuş, bundan Kuzey Kürdistan’da Van ve ilçeleri de etkilenmiştir. Elbak başta olmak üzere Van’ın ilçeleri de sarsıntı yaşamıştır. Elbak ilçesinde 9 kişi yaşamını yitirmiş, onlarcası da yaralanmıştır. Doğu Kürdistan’ın Xoy kentinde en az 104  kişi yaralanmış, 44 köyde depremden dolayı birçok ev ve ahır yıkılmıştır. Bu ağır kış günlerinde deprem olan yerlerde yaşamın çok zorlayıcı olduğu bilinmektedir.
Heyva Sor a Kurdistanê olarak bu depremde mağdur olmuş halkımıza yardım ulaştırmayı karar vermiş bulunuyoruz. Yapacağımız yardım, tespit etmeye devam ettiğimiz mağdur ve ihtiyaç sahibi ailelere birebir maddi yardım gönderilmesi şeklinde olacaktır.
Başta Avrupa'daki Kürdistanlılara ve dostlarımıza ve tüm yardımseverlere çağrımız, depremden dolayı mağdur olmuş yardım bekleyen halkımıza karşı duyarlılık göstermeleri ve insani görevlerini yerine getirererek Heyva Sor a Kurdistanê aracılığıyla yardım ellerini uzatmalarıdır."

YARDIM GÖNDERMEK İSTEYENLER İÇİN

Açıklamada, yardımlara ilişkin şu bilgilendirme yapıldı:
"Havale gönderirken amaç bölümü: Elbak - Xoy Depremi
Heyva Sor a Kurdistanê e. V.
Wilhelmstr. 12
53840 Troisdorf
Kreissparkasse Köln
IBAN: DE49 3705 0299 0004 0104 81
BIC/SWIFT: COKSDE33XXX
www.paypal.me/heyvasor
https://www.heyvasor.com/tr/li-ser-erdheja-xoy-u-elbake-daxuyani-u-banga-alikariye/