‘Önder Apo’nun özgürlüğü için ‘HAYIR’ diyeceğim’

Antep’in Haki Karer’lerin meskeni olduğunu hatırlatan 75 yaşındaki Şükrü Gümüştekin: ‘’Hayır demek için çok sebebim var benim. Nasıl ‘Evet’ diyeceğim ki?’’diyor.

Antep’in Haki Karer’lerin meskeni olduğunu hatırlatan 75 yaşındaki Şükrü Gümüştekin: ‘’Hayır demek için çok sebebim var benim. 18 yıldır Önder Apo esaret altındadır, irademizle seçtiğimiz vekillerimiz esaret altındadır ve hakkımız olan belediyelerimiz gasp edilmektedir. Nasıl ‘Evet’ diyeceğim ki?’’

Yaklaşan referandum dolayısıyla Antep’te seçimin nabzını tutmaya devam ediyoruz. Antep’e bağlı Şahinbey ilçesinde karşımıza çıkan 75 yaşındaki Şükrü Gümüştekin ANF muhabirleri olduğumuzu öğrenince bizimle referanduma ilişkin konuşmak istedi. Gümüştekin’in aktardığına göre bölgeye bir çok basın mensubu uğruyor fakat bir çoğu haberleri çarpıtıyor.

‘ANTEP HAKİ KARER’LERİN MESKENİDİR’

“Ben Kürdüm ve Kürdistanlıyım. Kürdistanlı olmak ile övünüyorum’’ şeklinde konuşmasına başlayan Şükrü Gümüştekin, ‘’Antep, Haki Karer gibi büyük şehitlerin meskenidir. Fakat zalimlerin bu kutsal şehirde yeri yoktur. Kürdistan özgürlük mücadelesi ile birlikte bu topraklara büyük bir anlam ve kıymet verilmektedir” dedi.

‘AKP VE MHP’NİN PLANLARI KAYBEDECEKTİR’

Antep’te zalimlere kesinlikle oy çıkmayacağını düşündüğünü belirten Gümüştekin, ‘’Bütün dünya ‘Evet’ dese de, ‘Hayır’ diyenlerin başı gidecek denilse de ben gene ‘Hayır’ diyeceğim. Yıllardır AKP ve Türk devleti Kürt halkına karşı katliamlar yapmaktadır. Şırnak, Cizre, Nusaybin, Sur ve bir çok başka yerde vahşice halkımıza yöneldiler. ‘Hayır’ demek için çok sebebim var benim. 18 yıldır Önder Apo esaret altındadır, irademizle seçtiğimiz vekillerimiz esaret altındadır ve hakkımız olan belediyelerimiz şimdi gasp edilmektedir. Bütün bunlara rağmen nasıl ‘Evet’ diyecem ki? Bütün bunlara karşı kanımın son damlasına kadar ‘Hayır’ demek için çalışacam” ifadelerini kullandı.

‘ÖNDER APO’NUN ÖZGÜRLÜĞÜ İÇİN HAYIR DİYECEĞİZ’

Referandumda ‘Evet’ çıkması durumunda karanlık günlerin Türkleri ve Kürtleri beklediğini belirten Gümüştekin, konuşmasını “Antep halkı kendi halkının tarihine sahip çıkmalı ve ‘Hayır’ demelidir. Önder Apo’nun ve Kürdistan’ın özgürlüğü için ‘Hayır’ demelidir. Zülme son vermek ve özgür günleri görebilmek için biz ‘Hayır’ diyeceğiz. Her bir oy çok değerlidir ve gelin birlikte ‘Hayır’ sesini çıkaralım” şeklinde bir çağrıyla sonlandırdı.