Zülküf Gezen’in ailesi Güven’i ziyaret etti

Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’a uygulanan mutlak tecridi kırmak amacıyla tutsak olduğu Tekirdağ Cezaevi’nde fedai eylemi yaparak şehit düşen Zülküf Gezen’in ailesi, 132 gündür aynı amaçla açlık grevinde olan Güven’i ziyaret etti.

Ziyarette Gezen’in annesi Havva Gezen’e sarılarak uzun süre ağlayan Leyla Güven, “Mazlum Doğan'ın fedai direnişi, 40 yıl sonra Zülküf Gezen yoldaşın şahsında gerçekleşti. Zülküf yoldaş bu çağın Mazlum Doğan’ıdır” dedi.

Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan üzerindeki tecridi protesto amacıyla Tekirdağ 2 No’lu F Tipi Cezaevi’nde fedai eylem yaparak şehit düşen Zülküf Gezen’in ailesi, Öcalan üzerindeki tecridin kaldırılması talebiyle 132 gündür açlık grevinde olan Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eş Başkanı Leyla Güven’i ziyaret etti. Gezen’in annesi Havva Gezen ve babası Şehmuz Gezen ile amcası Ahmet Gezen’in odaya girmesiyle Leyla Güven gözyaşlarına hakim olamadı. Kızının yardımıyla kalkabilen Leyla Güven, Havva Gezen’e sarılarak uzun süre ağladı.

‘BU ÇAĞIN MAZLUM DOĞAN’IDIR’

Gezen’in ailesine başsağlığı dileyen Güven, “Ben zindandan geliyorum. Zindan duyguları çok farklıdır. Zindanda bulunan yoldaşların moralli olması için güçlü bir şekilde direniyorum. Zülküf’ün bu ağır yükü üstleneceğini bilemedim. Kurban olurum sana Zülküf. Mekânın cennet olsun Zülküf. Mazlum Doğan’ın direnişini ve yaşamını seçtin. Mazlum Doğan'ın fedai direnişi, 40 yıl sonra Zülküf Gezen yoldaşın şahsında gerçekleşti. Zülküf yoldaş bu çağın Mazlum Doğan’ıdır” diye konuştu.

Anne Havva Gezen’in elini tutan Güven, “Senin yüreğin yandı, başka annelerin yüreği yanmasın” dedi.