HRE: Efrîn’de bir üs imha edildi, 6 işgalci öldürüldü

Efrîn Kurtuluş Güçleri (HRE), işgal altındaki Efrîn’de düzenledikleri eylemlerde bir üssün imha edildiğini, “5 çete ve bir askerin” öldürüldüğünü açıkladı.

HRE yaptığı yazılı açıklamada, “İşgalci Türk ordusu ve güdümündeki çete gruplara dönük güçlerimizce gerçekleştirilen intikam eylemleri kesintisiz devam etmektedir” dedi.

Eylemlerin 22 ekim ve 11 Ekim tarihlerinde gerçekleştiği bilgini veren HRE, “22 Ekim tarihinde Şera ilçesine bağlı Meryemîn köyünde işgalci Türk ordusu güdümündeki çete gruplara ait mevzi ve askeri üsse yönelik güçlerimizce baskın tarzında eylem düzenlenmiştir” diye belirtti.

HRE, bu eylemin sonuçlarını şöyle aktardı: “Eylemde 1 üs imha edilirken, 5 işgalci  çete öldürülmüş ayrıca 1 AK-47 piyade tüfeği, 1 aselsan termal dürbün’ü ve 1 hücum yeleği ele geçirilmiştir.”

Aynı açıklamada diğer eyleme ilişkin şunlar ifade edildi: “Öte yandan yaptığımız bir açıklamada 11 Ekim tarihinde Meryemîn köyünde işgalci Türk ordusuna ait bir askeri üsse yönelik güçlerimizce gerçekleştirilen eylemde 2 Türk askerinin yaralandığını kamuoyuna duyurmuştuk edinilen bilgilere göre yaralı askerlerden 1’i hastanende ölmüştür.”