TKP/ML-TİKKO: İtalyan yoldaşımız Orsetti mücadelemizde yaşayacak

TKP/ML-TİKKO Rojava Komutanlığı, savaşçıları Lorenzo Orsetti'nin şehit düştüğünü açıkladı.

TKP/ML-TİKKO Rojava Komutanlığı, İtalyan savaşçıları Lorenzo Orsetti'nin (Tekoşer) şehit düşmesine ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada, "Sabah saatlerinde DAİŞ çetelerine karşı girişilen saldırı hamlesinde İtalyan yoldaşımız Tekoşer ölümsüzlüğe uğurlandı. Efrîn direnişinden Dêrazor’un kurtarılmasına kadar sayısız hamle ve çatışmanın en ön saflarında korkusuzca yer alan enternasyonlalist yoldaşımız Tekoşer'in acısı büyüktür" denildi.

'İDEALLERİMİZDE YAŞAYACAK'

"Savaşmadığında aşırı huzursuz olan savaş cephesine gidince mutluluğun en güzel resmini çizen yoldaşımız enternasyonalin özgürlük rüzgarını İtalya'dan Rojava’ya taşıdı" vurgusunda bulunulan açıklamada, "Korku nedir tanımayan, çıkar nedir bilmeyen İtalyan halkının onurlu ve yiğit evladı devrim ve özgürlük ideallerimizde sonsuza dek yaşayacaktır" diye kaydedildi.

‘PİŞMANLIK YOK DOĞRU OLDUĞUNU DÜŞÜNDÜĞÜM ŞEYİ YAPARKEN ÖLDÜM’

Orsetti, şehit düşmenden önce çok dilli olarak yazdığı mesajında ise şunları belirtti:

“Ciao, eğer bu mesajı okuyorsanız, bu benim hayatta olmadığımın işaretidir. Ah, sakın üzülmeyin, ben bu şekilde iyiyim; pişmanlıklarım yok, ben doğru olduğunu düşündüğüm şeyi yaparken öldüm, en zayıf olanları savundum ve adalet, eşitlik ve özgürlük ideallerime karşı sadık kaldım. Yani, erken gidişime rağmen hayatım hala başarılıdır ve dudaklarımda gülüşümle gittiğimden neredeyse eminim. Bundan daha iyisini isteyemezdim.

Sizin için her şeyin en iyisini diliyor ve (eğer henüz yapmıyorsanız) bir gün sizin de bizden sonrakiler için hayatınızı verme kararı almanızı umuyorum. Çünkü dünya yalnızca bu şekilde değiştirilebilir. Ancak her birimizin içinde bulunan bireyselliği ve egoizmi yenerek fark yaratabiliriz. Bunlar zor zamanlar biliyorum, ama sakın vaz geçmeyin, umudunuzu yitirmeyin; asla! Bir an bile.

Her şey kaybedilmiş gibi gözükse de kötü şeyler insanlara acı verse de ve dünya dayanılmaz hale gelse de, güç bulmaya devam edin ve bunu yoldaşlarınıza aktarın. Tam da bunun gibi karanlık anlarda bu ışık yardımcı olacaktır. Ve her zaman hatırlayın: '' Bütün fırtınalar küçük bir damla ile başlar.'' Siz de bu damla olmaya çalışın.

Hepinizi seviyorum ve sözlerimi değerli bulmanızı umuyorum.

Serkeftin!

Orso,

Tekoşer,

Lorenzo.”