Berna Çelik: Meclis’te güçlü Yeşil Sol olmalı

HDP İzmir İl Eşbaşkanı Berna Çelik, “Halkımızı tüm kesimleriyle seçeneksiz bırakmadığımız görüldü. Dolayısıyla yeşil Sol Parti’yi Meclis’e güçlü göndermek de hepimizin boynunu borcu” dedi.

Demokratik cumhuriyeti örme, kadın özgürlük mücadelesini büyütme, bütün halkların ve inançların talebini yükseltmek için İzmir'de 12 Mayıs’ta miting düzenleyeceklerini belirten HDP  İzmir İl Eşbaşkanı Berna Çelik, herkesi şimdiden davet etti. 


Halkların Demokratik Partisi (HDP) İzmir İl Eşbaşkanı Berna Çelik, ANF'ye konuştu. İzmir'de HDP olarak 27 ilçede örgütlü olduklarını; bu örgütlülüğün etkilerini gördüklerini belirten Berna Çelik, şunları söyledi: “Bu seçim sathına girdikten sonra hem Yeşil Sol Parti'nin örgütlü olduğu ilçelerde hem de HDP'nin örgütlü olduğu tamamında ortak bir çalışma yürütmeye başladık. Tek ses ve tek sloganla seçim çalışmalarımızı başlattık. Bu seçim çalışmalarımızın içerisinde dönem dönem halk buluşmaları oldu. Bu buluşmalarının dışında şu an sahada birebir ev çalışması yürüten komisyonlarımız var. Hem ikna komisyonumuz hem de günlük kapı çalan halkımıza selam veren ve halkımızın sürece dair taleplerini alan ilçe örgütlerimizin yürütmüş olduğu çalışmalar var. Bununla beraber aslında ayrıca kadın örgütleriyle buluşmalarımız gerçekleşti. Ayrıca gençlik örgütlerimizin yürütmüş olduğu özgün çalışmalar var.”

HALKIMIZ GELİŞMELERİ İYİ OKUDU

Önümüzdeki seçimlerin bir varlık yokluk meselesi olduğuna dikkat çeken Berna Çelik, şöyle devam etti: “Sahada çok olumlu tepkiler alıyoruz. Halkımız, Yeşil Sol Parti'nin bu dönem açısından seçime girmesini çok iyi okudu. Halkımızı tüm kesimleriyle seçeneksiz bırakmadığımız görüldü. Dolayısıyla Yeşil Sol Parti’yi Meclis’e güçlü göndermek de hepimizin boynunu borcu.”

HİÇBİR ZAMAN İÇE KAPANMADIK

Yıllarca partilerin kapatıldığını ama hiç kapatılmamış gibi örgütlenme çalışmalarına devam ettiklerini vurgulayan Berna Çelik, “Hiçbir zaman dört duvar arasına sıkıştırılmayan ve toplumun içerisinde halkların arasında bütün dinamikleriyle sözünü söyleyen bir pozisyonda olduk. Yeşil Sol Parti de bunun ürünü. Bütün halkların ve inançların kendisini içerisinde görebileceği bir parti. Yeşil Sol’u bu dönem güçlendirmek ve 100 vekilin üzerinde bir temsiliyeti sağlamamız gerekiyor” dedi.

ENERJİMİZ SANDIĞA YANSIYACAK

Berna Çelik, demokratik cumhuriyeti örme, kadın özgürlük mücadelesini büyütme, bütün halkların ve inançların talebini yükseltmek için İzmir'de final mitingini gerçekleştireceklerini hatırlatarak, şunları dile getirdi: “12 Mayıs saat 17.30’da Gündoğdu Meydanı'nda olacağız. Bu bizler açısından bir eşik. Özellikle seçime iki gün kala, hatta bir gün kala gerçekleştireceğimiz bir mitingin katılımı, enerjisi, sloganı seçim sandığına yansıyacaktır. Bizlerin halklarımızdan, tüm kitle örgütlerinden, kadın örgütlerinden beklentimiz; o günkü mitingimize katılım sağlaması, kendi rengini, kendi sloganını orada yükseltmesidir. Bütün halklarımızı mitingimize davet ediyoruz.”