Akın: Bizim gücümüz belirleyici olacak

Yeşil Sol Parti Eşsözcüsü İbrahim Akın, Yeşil Sol Parti’ye verilecek oyun, Türkiye'nin eşit, özgür, demokratik geleceği için belirleyici olacağını vurguladı.

Meclis’te bu kadar farklı dinamiklerin sesini, sözünü, kimliğini taşıma kabiliyeti gösteren Türkiye'de başka bir siyasal ittifak olmadığını kaydeden Yeşil Sol Parti Eşsözcüsü İbrahim Akın,  “İttifakımız Türkiye'nin üçüncü yolunu, demokrasiyi, özgürlüğü, barışı inşa etmek bakımından çok kıymetlidir” dedi. 


İzmir’de seçim çalışmalarını sürdüren Yeşil Sol Parti Eşsözcüsü İbrahim Akın, ANF’ye konuştu. 7 Haziran’da yakalanan coşkuya benzer bir seçim çalışması ve coşkusu içinde olduklarını belirten Akın, ”Yeşil Sol Parti seçime ilk kez giren bir parti. HDP'ye dönük her türlü operasyon karşısında, seçenek olarak bir parti olmuş olmasına rağmen son 45 günlük hayatımız içerisinde çok güçlü destek aldığımızı söyleyebilirim. Bu kadar kısa zamanda, bu kadar yaygın tanınan bir partiyi az gördük. İmrenerek sizi takip ediyoruz, kutluyoruz dediler. Bu da bizim açımızdan seçmen refleksi bakımından kıymetliydi” dedi. 

İTTİFAKIMIZ BARIŞI İNŞA EDECEK

Emek ve Özgürlük İttifakı'nın ortak adayı olarak seçimlere girdiğini belirten Akın, ittifakın önemini şu sözlerle anlattı: “Kurdistan coğrafyasında da aynı zamanda Kürt Özgürlük ve Demokrasi İttifakı’nın adayıyız. Dolayısıyla biz aslında Türkiye'nin bütün farklılıklarını, farklı kimliklerden, inançlardan, siyasal görüşlerden insanların hepsini kapsayan bir yerden ortak bir siyasal temsiliyet yapıyoruz. Aynı zamanda Türkiye'nin geleceği şimdiden kuran bir yerden parti kurduk. Meclis’te bu kadar farklı dinamiklerin sesini, sözünü, kimliğini taşıma kabiliyeti gösteren Türkiye'de başka bir siyasal ittifak yok. O bakımdan bizim ittifakımız Türkiye'nin üçüncü yolunu, demokrasiyi ve özgürlüğü, barışı inşa etmek bakımından çok kıymetlidir.”

DEĞİŞİMİN TEMSİLCİSİ OLACAĞIZ

Demokratik cumhuriyet için Yeşil Sol Parti’nin 14 Mayıs’ta güçlü çıkması gerektiğini belirten Akın, şöyle konuştu: “15 Mayıs’ın yeni yüzyılın başlangıcı olacağını düşünüyoruz. O nedenle kötülükten kurtulurken iyiliğe doğru bir adım atmış olacağız. Her şeyin hemen birden değişmeyecek. Değişim rüzgarının sözcüsü, değişimin temsilcisi olmak istiyoruz. Partimizin Meclis’te çok güçlü olması için çalışıyoruz. Oyları Yeşil Sol Parti’ye verirken tek adam rejiminden kurtulmak için diğer oyu da Kılıçdaroğlu'na veriyoruz. Erdoğan'ın gönderilmesi için bunun kıymetli olduğunu düşünüyoruz. Yeşil Sol Parti’ye verilecek oy, Türkiye'nin eşit, özgür, demokratik geleceği için belirleyici olacak. Bütün halkımızı Yeşil Sol Parti'ye oy vermeye çağırıyoruz.”