Fed Kurd'dan komploya protesto eylemlerine katılım çağrısı

Fed Kurd, Kürt halkını Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan etrafında kenetlenmeye ve komployu protesto eylemlerine kalmaya çağırdı.

Fed-Kurd eşbaşkanları Niştiman Tarhan ve Kerem Gök yaptıkları açıklamada şunları belirtti.

"Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’a yöneltilen 9 Ekim 1998 uluslararası komplosunun 25’inci yılına giriyoruz. Bir yandan Kürt halk önderine yönelik 24 yıldır komplo düzeyinde süren faşist-soykırımcı saldırılar söz konusu olurken ve öte yandan bu saldırılara karşı karşı tarihin en anlamlı direnişi gösteriliyor. Öncelikle uluslararası komploda yer alan uluslararası güçleri ve işbirlikçilerini kınıyoruz. Fed-Kurd olarak 24 yıldır insan üstü bir direnişle komployu boşa çıkartan ve komplocu güçleri yenilgiye uğratarak, komplonun sembolü olan İmralı işkence ve tecrit sistemini işlemez kılan Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ı ve tarihi İmralı Direnişini saygıyla selamlıyoruz.

9 Ekim uluslararası komplosunun yıl dönümünü yaşadığımız bugünlerde Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’a yeni bir disiplin cezası verildiği öğrenmiş bulunmaktayız. Fed-Kurd olarak, Disiplin cezasının, Avrupa Konseyi İşkenceyi Önleme Komitesi'nin (CPT) İmralı Cezaevi ziyaretine denk gelmesinin anlamlı buluyoruz. Bu nedenle hem Kürt Halk Önderine “disiplin cezası” adı altında tecrit içinde tecridi dayatan uygulamayı Kürtlere saygısızlık olarak nitelendiriyoruz ve kınıyoruz!
Bu anlamda, Fed-Kurd olarak, öncelikle Avrupa Konseyi İşkenceyi Önleme Komitesi'nin (CPT) İmralı Cezaevi ziyaretine ilişkin raporunu kamuoyu ile paylaşmasını talep ediyoruz. Ayrıca uluslararası komployu protesto etmek üzere 8 Ekim'de tüm halkımızı “Güneşimizi Karartamazsınız” şiarıyla Kürt Halk Önderi etrafında kenetlenmeye ve Berlin’de yapılacak yürüyüşe davet ediyoruz."