KCDK-E: Direniş ruhuyla Düsseldorf’a!

KCDK-E Eşbaşkanlığı, 25 Haziran günü tüm Avrupa’dan Kürdistanlılar ve dostlarının katılımıyla düzenlenecek yürüyüş için “TC işgaline karşı ve Kürdistan’ı savunmak amacıyla direniş ruhuyla Düsseldorf’da buluşalım” çağrısı yaptı.

Avrupa Kürdistanlı Demokratik Toplumlar Kongresi (KCDK-E) Eşbaşkanlığı, 25 Haziran günü Defend Kurdistan” İnisitiyatifi öncülüğünde 25 Haziran’da Düsseldorf’ta yapılacak yürüyüş ve miting için çağrıda bulundu. 

Avrupa’daki Kürdistan’ın tüm parçalarından halkın ve dostlarının 25 Haziran günü Düsseldorf’da gerçekleştireceği tarihi “Kurdistan’ı Savun” yürüyüşünde direniş ruhu ile buluşacağı hatırlatılan KCDK-E Eşbaşkanlığı açıklamasında, “Genç, kadın, çocuk, yaşlı, aydın sanatçı, binler tek bir şiarla Düsseldorf’a akacak ve faşist Türk devletinin soykırımcı savaşına ve Kürdistan’da gerçekleştirdiği katliamlara karşı kitlesel ayağa kalkış gerçekleştirecektir” denildi.

Kitlesel yürüyüşle işgalci Türk ordusunun Başûrê Kürdistan ve Rojava’ya yönelik gerçekleştirdiği saldırıların, SİHA’larla sivil yerleşim yerleri başta olmak üzere çocuk, kadın demeden gerçekleştirdiği katliamların teşhir edileceği belirtilen açıklamada, devamla şunlar kaydedildi: “Bugün Kürdistan ve Ortadoğu’yu kan gölüne çeviren diktatör Erdoğan, bir savaş suçlusudur. Kürt Özgürlük Gerillalarına karşı sayısız işgal saldırısı düzenleyen AKP-MHP savaş rejimi kaybetmekte, kimyasal ve zehirli gazlar kullanarak sonuç almak istemektedir. Dünyanın gözü önünde açık açık savaş suçu işleyen diktatör Erdoğan’ın Kurdistan’daki katliam politikakalarına karşı Düsseldorf’da Kürdistan’ı Sahiplen eylemine seferber olarak sesimizi yükseltelim.

KCDK-E olarak tüm Kurdistan’lıları, aydınları, demokratları, insanlık savunucularını, Avrupa halklarını, sosyalistleri, devrimcileri, hangi inançtan olursa olsun tüm insanlığı Kürt halkı için 25 Haziran'da gerçekleşecek bu tarihi yürüyüşe katılmak için herkesi seferber olmaya çağırıyoruz.”