Emine Şenyaşar Adalet Nöbeti’ni sürdürüyor

Riha’da 2018’de katledilen eşi ve çocukları için Adalet Nöbeti eylemini sürdüren Emine Şenyaşar, zulme artık son verilmesini istedi.

Riha’nın Pirsûs ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız'ın koruma ve yakınlarının katliamında eşi ve iki oğlunu kaybeden Emine Şenyaşar ile saldırıda yaralanan oğlu Ferit Şenyaşar, Urfa Adliyesi önünde başlattıkları eylemi sürdürüyor. Adalet Nöbeti, 9 Mart 2021’de başlatıldı.

Eylemin 802’nci gününde yeniden adliye binası önüne gelen anne Emine Şenyaşar’ı Özgürlük İçin Hukukçular Derneği (ÖHD) Riha Şube yöneticileri ziyaret etti.

Nöbet eylemini sürdüreceğini söyleyen Şenyaşar, "Ferit Ankara'da, ben buradayım. Fadılımın (Fadıl Şenyaşar) bir suçu yok, boşu boşuna hapiste tutuluyor. Bir suçu yok. Yöneticilerin hiç mi vicdanı yok? Bir an önce oğlum bırakılsın. Benim çocuklarımın bir suçu yok. İktidar artık bu katliamı yapanları desteklemesin. Burası benim evim oldu. Destekte bulunan herkese teşekkür ediyorum. İnsanlar korktuğu için gerçekleri konuşamayacak durumda. Çok zulüm gördük, artık bu zülüm son bulsun" dedi.

 ÖHD Riha Şube Eşbaşkanı İbrahim Halil Öyke, Ferit Şenyaşar’ın Ankara’da olmasından kaynaklı anneyi yalnız bırakmak istemediklerini belirterek, adalet mücadelesi amacına ulaşana kadar aileyle dayanışma içerisinde olacaklarını vurguladı.