HPG: 1 saldırı helikopteri ve 7 mevzi darbelendi

HPG/YJA Star gerillalarının gerçekleştirdiği eylemlerde 1 işgalci Türk askeri cezalandırıldı, 1 saldırı helikopteri ve 7 mevzi de darbelendi.

HPG Basın İrtibat Merkezi açıklaması şöyle:

“Şehîd Delîl Batı Zap bölgesi;

17 Eylül saat 08:00 ve 12:00’da Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler ağır silahlar ile hedeflenerek vuruldu ve 2 mevzi darbelendi. Bu eylemler YJA Star güçlerimizce gerçekleştirildi.

17 Eylül saat 14:50, 15:27 ve 17:00’da Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler ağır silahlar ile hedeflenerek vuruldu ve 2 mevzi darbelendi.

17 Eylül saat 18:00’da Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler ağır silahlar ile hedeflenerek vuruldu ve 1 mevzi darbelendi. Bu eylem YJA Star güçlerimizce gerçekleştirildi.

17 Eylül saat 20:00’da Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler suikast taktiği ile hedeflenerek vuruldu ve 1 işgalci cezalandırıldı. Bu eylem YJA Star güçlerimizce gerçekleştirildi.

17 Eylül saat 13:15’te Girê Amediyê Direniş Alanı’nda konumlanmak isteyen işgalciler ağır silahlar ile hedeflenerek vuruldu ve 1 mevzi darbelendi.

17 Eylül saat 16:16’da Girê Amediyê Direniş Alanı’nda konumlanmak isteyen işgalciler orta otomatik silahlar ile hedeflenerek vuruldu ve 1 mevzi darbelendi.

Zap bölgesi;

 16 Eylül saat 12:00’da Sîda Direniş Alanı’ndaki işgalciler ağır silahlar ile hedeflenerek darbelendi.

Metîna bölgesi;

17 Eylül saat 20:40’ta Girê Ortê Direniş Alanı’ndaki helikopter hareketliliğine güçlerimizce müdahale edildi. 1 saldırı helikopteri orta otomatik silahlar ile hedeflenerek darbelendi. Darbelenen saldırı helikopteri alandan uzaklaşmak zorunda kaldı. Ayrıca indirme yapmak isteyen bir Skorsky helikopterine de müdahale edildi, bu helikopter indirme yapamadan alandan uzaklaşmak zorunda kaldı.

İşgalci TC ordusunun gerçekleştirdiği saldırılar;

17 Eylül’de Şehîd Delîl Batı Zap bölgesi ile Metîna bölgesi saldırı helikopterleri ile bombalandı.

Zap, Şehîd Delîl Batı Zap ve Metîna bölgeleri toplarla bombalandı.”