Türk devletine ajanlık yapan 8 kişi yakalandı

Kuzey ve Doğu Suriye İç Güvenlik Güçleri, Kobanê Askeri Meclisi komutanı Dîler ile Eyn İsa Askeri Meclisi komutanı Mizgin Kobanê’nin şehadetine neden olan 8 Türk istihbarat üyesini yakaladıklarını açıkladı.

Kuzey ve Doğu Suriye İç Güvenlik Güçleri yaptığı açıklamada, işgalci Türk devletine ait 8 istihbarat mensubunu tutukladığını duyurdu.

İç Güvenlik Güçleri, yakaladıkları Türk devletine ajanlık yapan Ehmed Mihemed Îbrahîm, Ebid Îsmaîl Îsa, Yasêr Xelîl Mihemed, Bekrî Mihemed îsa, Îsmaîl Mihemed Ibrahîm, Hisên Ehmed Mihemed, Ehmed Mehmûd Xelef, Şems El-Dîn Reşîd Qasim adlı kişilerin itiraflarının kamuoyu ile paylaşılacağını da açıkladı:

 Açıklama şu şekilde:

"Güçlerimiz Türk devlet istihbaratına hizmet eden kişileri uzun süre takip etmiş ve gerekli bilgileri aldıktan sonra düzenlediği operasyonla gözaltına almıştır.

İstihbarat çalışması yapan bu kişilerin, Kobanê Askeri Meclisi komutanı Dîler ile Eyn İsa Askeri Meclisi komutanı Mizgin Kobanê’nin şehadetine neden olduğu tespit edildi.

Bölgede yapılan birçok saldırıda da parmağı bulunan bu ajanların yaptığı itirafları önümüzdeki günlerde kamuoyu ile paylaşacağız.”