DEM Parti'ye saldırı protesto edildi: Halkın yanındayız

Riha Emek ve Demokrasi Platformu, Bêrecûk'te DEM Parti binasına saldırıyı protesto etti, "Halkın demokratik mücadelesinin yanındayız" dedi.

BÊRECÛK'TE DEM PARTİ'YE SALDIRI

Riha Emek ve Demokrasi Platformu, Riha'nın Bêrecûk (Birecek) ilçesinde Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) binasına 8-9 Nisan tarihlerinden yapılan silahlı saldırıları protesto eti. Parti binası önünde yapılan eyleme platform bileşenlerinin yanı sıra DEM Parti Belediye Eşbaşkanı Berivan İlkaya Manas ve çok sayıda kişi katıldı.

Platform dönem sözcüsü ve Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Riha Şube Eşbaşkanı Ferhat Demir, “31 Mart’ta yapılan yerel seçimler sonrasında Urfa halkı demokratik tercihlerini kullanmış ve birçok ilçede belediye başkanlarını ve siyasal partilerini değiştirerek oylarını değişimden yana kullanmışlardır” dedi.

Bêrecûk’ta 31 Mart’ta halkların tercihlerini DEM Parti’den yana kullandığını belirten Demir, “Halk iradesinin tecelli ettiği bu sonuçlara herkesin saygı duymasını bekliyoruz. Birecik halkının Demokratik tercihleri hazmedemeyen bir grup ya da kişilerin bu tercihi silah ve tehdit yoluyla ele geçirmek istemesini; kazanılmış bir belediyenin zorbalıkla zaptedilmeye çalışılma çabalarını kınadığımızı belirtiyoruz” diye konuştu.

Demir, şunları söyledi: “Biz demokratik kitle grupları olarak siyaseti ve halk tercihlerini paramiliter yapılarla dizayn etmeye çalışanlara karşı olduğumuzu belirtiyoruz. Başta Birecik halkı olmak üzere DEM Parti Birecik ilçe örgütüne geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor; halkın demokratik mücadelesinin yanında olduğumuzun bilinmesini istiyoruz.”