Barış Anneleri’ne saldırılara tepki: Kadınları yıldıramayacaksınız

Antalya'da 8 barış annesinin gözaltına alınmasına tepki gösteren Yeşil Sol Parti ve HDP, "Bu baskı siyaseti ne kadınları ne de partimizi asla yıldıramayacak" yanıtını verdi.

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın "örgüte finans sağlamak" iddiasıyla dün sabah saatlerinde ev baskınlarında Barış Anneleri Fatma Gün, Emine Tekmenuray, Zekiye Alak, Hülya Ayık, Hüzna Göksel, Ayşe Arslan, Valide Kaplan ve Emine Arslan gözaltına alındı. Hapishanedeki tutsaklara para göndermekle suçlanan 8 Barış Annesi, Antalya Emniyet Müdürlüğü’ndeki ifadelerinin ardından adliyeye sevk edildi, savcılık ifadelerinin ardından serbest bırakıldı. 

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) ve Halkların Demokratik Partisi (HDP) Antalya İl Örgütleri, konuya dair Attalos Heykeli önünde basın açıklaması yaptı.

Barış Annelerinin gözaltına alınmasına tepki gösteren HDP Antalya İl Eşbaşkanı Hülya Hasbay, "Bu baskı siyaseti ne kadınları ne de partimizi asla yıldıramayacak" dedi.

İktidarın "düşmanca tavrına" karşı mücadele edeceklerini söyleyen Hasbay, "Ne partimize yönelik saldırılarınız ne de gerici faşist ittifakınız bizi yıldıramayacak. Dün olduğu gibi bugün de sessiz kalmıyoruz, kalmayacağız. Bulunduğumuz her yerde baskı rejimine karşı partimizi ve tutuklu yakınlarına sahip çıkıyoruz. Bizleri otoriter baskıcı yöntemlerinizle sindiremeyeceksiniz" ifadelerini kullandı.