Şenyaşarlar: Geç gelen adalet, adalet değildir

Direnişini 805 gündür sürdüren Şenyaşar Ailesi, "Geç gelen adalet adalet değildir" mesajını verdi.

Riha'nın Pirsûs (Suruç) ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar ile saldırıda yaralanan oğlu Ferit Şenyaşar'ın 9 Mart 2021’de Urfa'daki adliye önünde başlattığı Adalet Nöbeti, 805. gününde devam ediyor.
Pirsûs’taki evlerinden çıkıp adliye önüne gelen Emine Şenyaşar ve oğlu Ferit Şenyaşar, nöbeti başlattı, yolu adliyeye düşen halka yaşananlara dair bilgi verdi.

'KATLİAM GÖRÜNTÜLERİ DEVLETİN ARŞİVİNDE'

Aynı zamanda Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) Riha Milletvekili olan Ferit Şenyaşar, adalet mücadelesini Ankara’da devam ettirdiğini ve bugün annesine destek için adliye önüne geldiğini aktardı. Şenyaşar, “Adalet mücadelemiz 805’inci gününde devam ediyor. 5 yıldır bir adalet mücadelesi sürdürüyoruz. Adaletin kaybolduğu adalet sarayı önünde bu mücadeleyi sürdürüyoruz. Bundan sonra ben adalet mücadelemizi Ankara’da sürdüreceğim. Anne de adalet gelene kadar adliye önünde nöbeti sürdürecek. Dün Adalet Bakanı değişti. Yılmaz Tunç yeni Adalet Bakanı seçildi. Bizim çağrımız; tebrikleri kabul etmesin, ülkede genel bir adaletsizlik var. Türkiye’de üstünlerin hukuku var, bu adaletsizliklerin en büyüğü Urfa Adliyesi önünde meydana geliyor. Daha önce görüştüğümüz bütün yetkililer ‘zamanı gelince gerçekler ortaya çıkacak’ dediler” diye konuştu.

 Katliama dair süren davanın sonuçlanmasını isteyen Şenyaşar, şunları söyledi: “Artık herkes görevini yerine getirsin. Bütün gerçekler ortada. Hastane kamera kayıtlarının çalındığı söyleniyor. Biz görüntülerin var olduğunu ve devletin arşivinde olduğunu biliyoruz. Gerçeklerin ortaya çıkmasını engelleyen herkes bu suça ortak oluyor. Yeni Adalet Bakanı gerekeni yapmaz ise annem ile birlikte burada astığımız pankartı Ankara’da Meclis’e de asacağız. Bakanlığın kapısına da asacağız. Geç gelen adalet adalet değildir."