Jandarmalar Yeşil Sol Parti aracına saldırdı

Sivil toplum örgütleri ve siyasi parti temsilcileri, Yeşil Sol Parti anons aracına yapılan Jandarma saldırısını kınadı.

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi'nin (Yeşil Sol Parti) Hatay Antakya ilçesi Serinyol Mahallesi'nde seçim çalışması yürüten anons aracı çalışanlarının jandarmalarca darp edilmesi ilişkin açıklama yapıldı. Serinyol Mahallesi'nde yapılan açıklamaya, Yeşil Sol Parti milletvekili adayları Şirin Nur Vural, Semih Aksakal, İnsan Hakları Derneği (İHD), Hatay Barosu yetkilileri katıldı. 

Açıklamada konuşan Toplumsal Özgürlük Partisi (TÖP) üyesi Hasan Özgün, saldırıyı yapanlardan yargı önünde hesap soracaklarını belirterek, "Herkesi Yeşil Sol Parti gönüllüsü olmaya davet ediyoruz" dedi. 

Hatay Barosu İnsan Hakları Merkezi Başkanı Ali Bilgin ise, elindeki kozları biten AKP-MHP iktidarının Yeşil Sol Parti ve HDP bileşenlerine saldırmaya başladığını ifade etti. Ali Bilgin, şunları vurguladı:

"Tüm yasal düzenlemeleri unutup iktidarın güvenlik gücüymüş gibi hareket ediyorlar. Dünkü eylemi bu şekilde okuyoruz. Bu konu hakkında suç duyurusunda bulunacağız ve takipçisi olacağız. İktidarlar gider hesap vermek zorunda kalırsınız. O yüzden yasaya uygun davranın. Yasadan doğan haklarımızın önüne geçemezsiniz. Bunun da hesabını mutlaka soracağız."   

Yeşil Sol Parti milletvekili adayı Şirin Nur Vural de,  "Bizler her zaman, her alanda, her yerde dün olduğu gibi bugün de, yarın da mücadeleyi devam ettireceğiz" diye konuştu.

Açıklama " Bizler burdayız Yeşil Sol'dayız" sloganıyla son buldu.