Emine Şenyaşar'ın direnişi sürüyor: Meslek örgütlerinden ziyaret

Anne Emine Şenyaşar’ın Adalet Nöbeti'ni birçok meslek örgütü ziyaret etti.

Riha’nın Pirsûs (Suruç) ilçesinde 14 Haziran 2018’de AKP'nin eski Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar’ın Adalet Nöbeti, 81’inci gününde Adalet Bakanlığı önünde devam etti.

Anne Emine Şenyaşar, nöbet eylemini Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Riha Milletvekili olan oğlu Ferit Şenyaşar ile beraber sürdürürken, Amed, Mêrdîn, Sêrt, Êlîh, Wan ve Riha mimarlar odası şubeleri, Amed, Mêrdîn, Riha ve Çewlîg harita mühendisleri odası ve Amed makine mühendisleri odası üyeleri nöbeti ziyaret etti.

Şube üyelerine teşekkür eden DEM Parti Riha Milletvekili Ferit Şenyaşar, “Biz haklıyız ve talebimiz adalettir. Üç insanımız devlet hastanesinde katledildi. Hastanenin güvenlik kamerası kayıtları devletin arşivindedir ve mahkemeye teslim edilmemiştir. Anne 81 gündür Adalet Bakanlığı önündedir. Adalet Bakanı daha önce annemle görüştü ancak herhangi bir adım atmadığı için annem nöbetine devam ediyor. Şuan bulunduğumuz bakanlık binasının ana kapısıdır ve anne eyleme her geldiğinde bu 3 kapı ana giriş kapısı da dahil olmak üzere herkese kapatılıyor. Bu da Adalet Bakanlığı’nın ne kadar pasif, ne kadar aciz bir durumda olduğunu gösteriyor. Medya karşısına çıktığında ise Adalet Bakanı hamasetten başka hiç bir şey yapmıyor. Biz haklıyız ve dayanışmayla adaleti getireceğiz” dedi.


Anne Emine Şenyaşar, nöbetin ardından oğlu Ferit Şenyaşar ile birlikte Meclis’e geçti.