HBDH'den Kocaeli'nde 2 eylem

HBDH Şêxmus Milazgir Milisleri, Kurdistan'daki işsal saldırılarına karşı Kocaeli'de eylem gerçekleştirdi.

HBDH AÇIKLAMA

Halkların Birleşik Devrim Hareketi (HBDH) Şêxmus Milazgir Milisleri, "20 Haziran öğlen saatlerinde Kocaeli’nin Kartepe ilçesi Uzunçiftlik’te bulunan Cem Mutfak Üretim Fabrikası ateşe verildi. Eylemde fabrika ve içerisinde üretime hazır  ham madde büyük oranda zarar gördü. 
20 Haziran'da akşam saatlerinde yine Kartepe Ertuğrul Gazi Mahallesinde bulunan Trakya Sanayi
Sitesi'nin deposu da ateşe verildi. Geri dönüşüm olarak kullanılan depo ve çevresi büyük zarar gördü" dedi.

HBDH açıklamasında şu hususlara da dikkat çekildi:

"Soykırımcı faşist Türk devleti elindeki bütün imkanları kullanarak Kuzey Kurdistan’da gerillaya karşı askeri operasyonlarını aralıksız sürdürüyor. Medya Savunma Alanları'nda da durum farklı değildir. Özgürlük gerillası karşısında savaşamayan işgalci ordu askerleri çareyi yasaklı gazlar kullanarak ve binlerce askerin yanı sıra işbirlikçilerin katılımıyla operasyonlar düzenlemekte buluyor. Biliyoruz ki Kuzey Kurdistan’da devam eden askeri operasyonlara karşı özgürlük gerillası sonuna kadar direnecektir.
Türkiye ve Kurdistan halkları başta olmak üzere gençler ve devrimciler bu imha ve inkar saldırılarına karşı fedaice savaşan kahraman gerilla güçlerinin direnişini yalnız bırakmayacaktır. Birleşik mücadelenin neferleri olarak işgalci ve faşist Türk devletini uyarıyoruz; Kurdistan’daki askeri ve
siyasi operasyonlar son buluncaya kadar Türkiye metropollerinde misillime eylemlerine devam edeceğiz. Faşist AKP-MHP çete rejimin halklar üzerindeki kirli planlarına doğrudan veya dolaylı destek veren her şey milislerimiz hedefi olacak."