Tülay Hatimoğulları'ndan Akalın’ın mezarına ziyaret

DEM Parti Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları, Av. Kemal Akalın’ın mezarını ziyaret etti.

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları, yaşamını yitiren Avukat Kemal Akalın’ın Karşıyaka Mezarlığı’ndaki mezarını ziyaret etti. Ziyarette Akalın’ın ailesi, Özgürlük İçin Hukukçular Derneği (ÖHD) üyesi avukatların yanı sıra çok sayıda kurum ve sivil toplum kuruluşunun temsilcisi yer aldı.

'DOĞRULARI HER YERDE SAVUNURDU'

Tülay Hatimoğulları, "Onunla Ankara’ya ilk geldiğim zamanlarda tanıştık. O bütün ömrünü mücadeleye adamış, devrimci, demokrat mücadelesinden hiçbir zaman geri adım atmayan, herkesin hukuk mücadelesinde yanına olan bir insan hakları savunucusu ve devrimciydi. Kemal abiyi inatçı kimliğiyle tanıdım. Doğrularını her yerde ver herkese karşı savunma konusunda oldukça inatçıydı” dedi.

Akalın’ın hastalığı süresince Kobanê Davası’nı takip etmekten geri durmadığını da dile getiren Tülay Hatimoğulları, “Neden geliyorsun, hastasın” dediklerinde ise “Benim  içerideki arkadaşlarımıza bir borcum var. O yüzden geliyorum. Onları yalnız bırakmak istemiyorum” yanıtı aldıklarını söyledi.