Wêranşar Belediyesi Eşbaşkanlarından müfettiş inceleme talebi

DEM Partili Wêranşar Belediyesi Eşbaşkanları, belediyenin şimdiye kadar tespit edebildikleri borcunun 421 milyon 780 bin TL olduğunu duyurdu, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Sayıştay'dan inceleme istedi.

31 Mart Yerel Seçimi'nde Riha’nın Wêranşar (Viranşehir) Belediyesi'ni AK Parti'den devralan DEM Partili Eşbaşkanlar Bedriye Yorgun ve Serhat Dicle İnan, belediyenin borçlarını açıkladı.

Belediyenin geçmiş dönemden kalan ve şimdiye kadar tespit edilebilen borcunun 421 milyon 780 bin 594 TL olduğunu açıklayan Bedriye Yorgun ve İnan, Sayıştay ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan müfettiş-inceleme talebinde bulunulduğunu da ifade etti.  

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Önceki yönetim belediyemizi ciddi bir şekilde borçlandırmıştır. Seçimlerde söz verdiğimiz üzere Sayıştay ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan müfettiş-inceleme talebinde bulunduk. Yapılan çalışmalar neticesinde bugüne kadar tespit edebildiğimiz belediyemize bırakılan borç miktarı 421 milyon 780 bin 594,85 TL’dir. İlerleyen zamanlarda tespit edemediğimiz, açığa çıkacak borçları halkımızla ayrıca paylaşacağız. Sürecin takipçisi olacağımızın bilinmesini istiyoruz. Viranşehir halkımıza saygıyla duyururuz."