'Nagihan Akarsel için sokağa, hesap sormaya!'

Avrupa Sosyalist Kadınlar Birliği, "Avrupa sokaklarında Nagihan Akarsel için acil sokaklara çıkalım, hesap soralım" dedi.

Avrupa Sosyalist Kadınlar Birliği, "Faşist Türk sömürgeciliği Kürt halkının bölgede gelişen mücadelesini bastırmak için onun öncülerini, Kürt Özgürlük Hareketini, Marksist Leninist komünistleri, bölgedeki ilerici güçlerin temsilcilerini suikastler yoluyla katletmeye devam ediyor" dedi.

Açıklamada şöyle denildi:

"Kadın özgürlük mücadelesine, Kürt Kadın Hareketine değerli katkılarıyla bilinen, Jineoloji dergisinin editörü olan Nagihan Akarsel yoldaşımız sömürgeci, faşist AKP-MHP iktidarı tarafından Irak’ın Süleymaniye kentinde silahlı suikastle katledildi.

Nagihan Akarsel’i yitirmenin acısı içerisindeyiz. Erkek egemen, faşist diktatörlük için 'tek insan nedir ki demeyeceksin' diyor bize Nagihan. Faşizmin korkuları öylesine büyük ki tek tek yurtseverlerin, komünistlerin etki sahalarından korkacak kadar suikastlere başvuruyor.

Nagihan’ın katledilmesinin ardından Avrupa sokaklarında Nagihan Akarsel için acil sokaklara çıkalım, hesap soralım. Kadın özgürlük mücadelesi için her bir kadını örgütlü mücadeleye, hesap sormaya çağıralım.

Kadın katliamlarına karşı Jin Jiyan Azadi sloganlarıyla, Nagihanlar'ı, Jina Emini'leri sokaklarda unutturmayacak, erkek egemen iktidarları, faşist sömürgeci Türk devletini saraylarından, saltanatlarından edecek isyana duralım."