Batman M Tipi Cezaevi’nde tutsak ve tutuklulara saldırı

HDP Batman M Tipi Cezaevi’ndeki isyana ilişkin yaptığı açıklamada, yetkililerden kamuoyunu bilgilendirme çağrısı yaparken, Batman Barosu ise, koğuşlara saldırıların olduğunu belirtti.

Batman M Tipi Cezaevi’nde infaz yasasından ayrı tutulan tutukların çıkardığı isyana ilişkin yazılı açıklama yapan HDP, “İlgili kurum ve kişileri derhal kamuoyunu bilgilendirmeye, kaygıları giderecek bir tutum sergilemeye çağırıyoruz” dedi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP), Batman M Tipi Cezaevi’nde infaz yasasından ayrı tutulan tutsakların çıkardığı isyana ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada, “Partimiz, Batman Cezaevinde yaşanan gelişmeleri öncelikle İHD ve Batman Barosu’yla görüşerek yakından takip etmektedir. Milletvekillerimiz Feleknas Uca, Necdet İpekyüz ve Sıddık Taş olay yerindedir ve gelişmelere müdahil olmaktadır. Merkezi düzeyde de olayın gidişatına ilişkin gerekli girişimler hassasiyetle sürdürülmekte, herhangi bir olumsuz gelişmeye mahal vermemek için ilgili uyarılar tarafımızca yapılmaktadır.

Bu vesileyle ilgili kurum ve kişileri derhal kamuoyunu bilgilendirmeye, kaygıları giderecek bir tutum sergilemeye çağırıyoruz. Konuyu aynı hassasiyetle takip etmeye devam ederken, halkımızın da göstereceği hassasiyet ve duyarlılığın önemine işaret etmek istiyoruz” ifadelerine yer verildi.

BATMAN BAROSU: HERHANGİ BİR CAN KAYBI YOK

Batman M Tipi Cezaevi’nde tutukların çıkardığı isyana ilişkin açıklama yapan Batman Barosu, koğuşlara saldırı olduğunu ve herhangi bir can kaybının yaşanmadığını belirtti.

Baro açıklamasında “Batman Kapalı cezaevinde çıkan olaylarla ilgili olarak; Baro Başkanımız ve Yöneticilerimizin Batman Barosu Binasında, ilgililerle sürekli irtibat halinde olduğunu, gelen bilgilere göre koğuşlara müdahalelerin yapıldığını ve herhangi bir can kaybının olmadığını belirtmek isteriz” denildi.