Dağ: Bu toprakların özgürlüğü için ne geliyorsa yapacağız!

Mardin'deki Demokrasi Nöbeti'nde konuşan HDP Amed Milletvekili Dersim Dağ, "Belediyelerimize ve irademize sahip çıkıyoruz. Bu toprakların barış ve özgürlüğü için elimizden ne geliyorsa yapacağız" dedi.

Mardin’de kayyum gasplarına 27 gündür süren Demokrasi Nöbeti, HDP il binası önünde devam etti. Nöbet eylemlerini Karayolları Parkı’nda yapmak isteyen HDP’lilere polislerce engel olundu.

Parti binası önünde düzenlenen Demokrasi Nöbeti’nde oturma eylemi yapıldı. Nöbete katılan isimlerden HDP Amed Milletvekili Dersim Dağ, "Belediyelerimize ve irademize sahip çıkıyoruz. Diyarbakır il binası önünde yapılan oturma eylemi ile yapılmak istenen provokasyonlara karşı da mücadele edeceğiz. Bu toprakların barış ve özgürlüğü için elimizden ne geliyorsa yapacağız. Onlar istediklerini yapsın. Bizim onlara karşı yapacağımız tek şey mücadelemizi büyütmek olacak. Gasp ile bu ülkede savaş yaratmak istiyorlar. 2016'da her şeyi yaptılar. Şimdi de aynı şeyleri yapmak istiyorlar” dedi.

'ÖCALAN'IN ÇAĞRISINA UYUN'

Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın görüştüğü avukatları aracılığıyla yaptığı ‘Fırsat verilirse bir haftada bu sorunu çözerim’ çağrısını da hatırlatan HDP’li Dağ, “Biz de buradan hükümete sesleniyoruz. Uzatılan bu barış elini tutun. Bilmeniz gerekiyor ki; bu savaş politikalarına karşı yenilen sizler olacaksınız” dedi.