Jinen Tîrejen Roje, eylemleriyle 15 Ağustos'u selamladı

Jinen Tîrejen Roje İnisiyatifi, 15 Ağustos Diriliş Bayramı vesilesiyle Türkiye kentlerinde eylemler yaptı.

Jinen Tîrejen Roje İnisiyatifi, yaptığı yazılı açıklamada şunları belirtti:

"Faşist TC devletinin çarkını döndüren Kürt düşmanlarına yönelik eylemlerimiz aralıksız sürüyor. Diriliş bayramımızın yıl dönümünde yapılan eylemlerle gerilla direnişini selamlıyor, tüm yurtsever halkımızı mücadele alanlarına çağırıyor, faşistlere karşı Kürdistan’ı savunmaya ve dağlarda başlayan gerilla direnişini alanlarda büyütmeye davet ediyoruz.

12. Ağustos günü İstanbul Arnavutköy de bulunan polis karakoluna birimlerimiz tarafından iki koldan, el yapımı patlayıcılar ve ferdi silahla eylem düzenlemiştir. Yapılan eylemde polislerden 2'sinin ağır yaralandığı tespit edilmiştir. Ayrıca karakol etrafında bulunan polis araçları da zarar görmüştür. Birimlerimizin bu eylemi başarıyla sonuçlanmış ve eylem sonrası birimlerimiz koordineli olarak eylem yerinden ayrılmıştır.

13 Ağustos'ta Mersin'in Demirtaş ilçesinde AKP'li 1 şahsa ait bir nalbur dükkanı ve faşist şahsa ait 3 lüks araç ta ateşe verilip kullanılmaz hale getirilmiştir.

14Ağustos günü Sakarya'nın Arifiye ilçesinde birimlerimiz Ülkü Ocakları'na kayıtlı 2 faşistin araçlarının geçişi sırasında öncelden yerleştirilen patlayıcıyla eylem yapılmıştır. Patlama sonucu araçlar zarar görmüş ve şahıslar araçtan kaçmaya çalışırken birimlerimiz tekrardan el yapımı patlayıcılarla vurulmuştur. 2  faşistin de ağır yaralandığı tespit edilmiştir. Eylem sonrası birimlerimiz güvenli bir şekilde ayrılmışlardır."

Ayrıca Şırnak'ın Silopi ilçesinde birçok nokta da 15 Ağustos gecesi havai fişeklerle kutlamalar gerçekleştirildi.