RAWA: Afgan ve Kürt kadınlar saldırılara karşı ortak çalışacak

Afganistan Devrimci Kadınlar Topluluğu (RAWA), işgalci Türk devleti ve İran’ın Kürt halkına yönelik saldırılarını şiddetle kınayarak, Kürt kadın devriminin Ortadoğu’daki tüm kadınlar için bir umut kaynağı haline geldiğini belirtti.

RAWA, Doğu Kürdistan Özgür Kadın Topluluğu’na (KJAR) gönderdiği mesajda işgalci devletlerin saldırılarına ve bunlara karşı başta kadınlar olmak üzere Kürt halkının direnişine vurgu yaptı.

Türk ve İran devletlerinin Kürt halkına yönelik saldırılarını şiddetle kınayan RAWA, Kürt kadınlarının mücadelesinin ve devriminin Ortadoğu’daki tüm kadınlar için bir umut kaynağı haline geldiğini kaydetti.

Mesajda devamla şunlar ifade edildi: “Afganistan ve Kürdistan kadınları olarak saldırılara karşı ortak çalışmalar yapacağız. Türkiye faşist devleti ilk kez saldırmıyor. Yıllarca Kürt halkını hedef alıyor ve Kürt kadın savaşçıları şehit ediyor. Ancak dünya ülkeleri bu suça karşı herhangi bir tavır almıyor ve sessizliği seçiyor. Afgan kadınları Kürt kadınlarıyla aynı davayı savunuyor. Bu yüzden Kürt kadınlarının baskı ve işgale karşı mücadelesini destekliyoruz. Dört Kürt tutsağın İran rejimi tarafından idam edilmesini kınıyoruz.”