QSD, 4 şehidin kimliklerini açıkladı

QSD, Kobanê’de şehadete ulaşan 4 savaşçısının kimlik bilgilerini açıkladı.

Demokratik Suriye Güçleri (QSD) Basın İrtibat Merkezi tarafından yapılan yazılı açıklamada, "İşgalci Türk devletinin saldırılarına cevap veren savunma güçlerimiz, bölgenin güvenlik ve istikrarını korumak için büyük fedakarlıklar içerisinde" denildi.

'İLKELERİNDEN TAVİZ VERMEDEN SAVAŞTILAR'

Açıklamada şunlar kaydedildi:

"Kobanê’nin köy hatlarında görevini icra eden Şervan Ednan Şêx Mihemed (Berçem Kobanê), Mihemed Hisên Mihemed (Birûsk Rojava) ve Serwet Ehmed (Dozvan Qasimî) savaşçılarımız bir kaza sonucu şehadete ulaştı. Ayrıca savaşçımız Ebdulmecîd Îbrahîm El Sinêd (Soro) de geçirdiği bir hastalık sonucu şehitler kervanına katıldı.
Onlarca kahraman şehit veren Kobanê’nin Berxbotan köyünün yurtsever bir ailesinde dünyaya gelen şehit Berçem, 2012 yılında güçlerimiz katıldı. Kobanê direnişinde ve diğer birçok bölgede DAİŞ terör örgütüne yönelik operasyonlarda ve işgalci Türk devleti ve ona bağlı çetelerine karşı başlatılan çok sayıda hamlede yer alan şehit Berçem, devrimdeki mücadeleci duruşuyla halkına olan bağlılığını en üst düzeyde ortaya koydu. Gerek eğitim ortamların da gerekse savaş ortamlarında olsun şehit Berçem, yoldaşlık ilkelerinden asla taviz vermedi ve daima korudu.

Yine aynı şekilde DAİŞ çete örgütüne yönelik gerçekleştirilen birçok hamlede yer alan yoldaşımız Birûsk Rojava, cephe yoldaşlarının yüreğinde daima umut ve zafer inancını oluştururdu. Arkadaşları içerisinde örnek bir savaşçıydı.
Şehit Dozvan Qasimî yoldaşımız da yaşına rağmen mücadele duruşuyla gençlik ruhunu taşıyordu. Askeri güçlerimizin kuruluşunun başından bu yana yürütülen faaliyetlere aktif bir şekilde katılmış ve gerçekleştirilen birçok hamlede yer aldı.
Gerçekleştirilen birçok hamlede etkin rol oynayan yoldaşımız şehit Soro da, fedakarlığın sembolüydü. Terör örgütü DAIŞ çetelerine karşı mücadelede bir an olsun geri durmayan şehit Soro, bilinciyle planlı ve disiplinli bir ruha sahipti.
Bu nedenle şehit yoldaşlarımızın aileleri başta olmak üzere tüm yurtsever ailelerine baş sağlığı diliyoruz. Mücadelemizi zaferle taçlandıracağımızın sözünü bir kez daha yineliyoruz."

KİMLİK BİLGİLERİ

Şehitlerin kimlik bilgileri şu şekilde açıklandı:

"Kod Adı: Berçem Kobanê

Adı ve Soyadı: Ednan Şêx Mihemed

Anne Adı: Ayşe

Baba Adı: Zekî

Doğum Yeri ve Tarihi: 1995/ Kobanê

Şehadet Yeri ve Tarihi: 20.10.2023/ Kobanê
***
Kod Adı: Birûsk Rojava

Adı ve Soyadı: Mihemed Hisên Mihemed

Anne Adı: Îda

Baba Adı: Hisên

Doğum Yeri ve Tarihi: 1999/ Reqa

Şehadet Yeri ve Tarihi: 20.10.2023/ Kobanê
***

Kod Adı: Dozvan Qasimî

Adı ve Soyadı: Serwet Ehmed

 Anne Adı: Emîne

Baba Adı: Îsmaîl

Doğum Yeri ve Tarihi: Kobanê/1980

Şehadet Yeri ve Tarihi: 20.10.2023/ Kobanê
***

Kod Adı: ‎Soro

Adı ve Soyadı:‎ Ebdulmecîd Îbrahîm El Sinêd

Anne Adı: ‎Ewş

Baba Adı: ‎Îbrahîm

Doğum Yeri ve Tarihi: 1998 /Reqa

Şehadet Yeri ve Tarihi:‎ 20.10.2023/ Reqa."