HDP’li kadınlar saldırılara karşı çözüm önerilerini tartışıyor

HDP Kadın Meclisi’nin yüzlerce üyesi kadın kazanımlarına dönük yönelim ve saldırılara karşı çözüm önerilerini masaya yatırdı

"Özgürlükte ısrarlı mücadele de kararlıyız” şiarıyla Ankara'da düzenlenen HDP Kadın Konferansı ikinci gününde devam ediyor. Konferansa, bir çok kentten gelen 400 dolayında kadın katıldı.

İkinci gün tartışmalarının merkezinde, kadın kazanımlarına dönük yönelim ve saldırılara karşı çözüm önerileri yer alıyor.

Morning Star NUJ Chapel Sendikası (Morning Star gazetesi Yayın Kurulu - Ulusal Gazeteciler Sendikası) konferansa bir dayanışma mesajı gönderdi.

Konferansta okunan mesaj şöyle: “Morning Star Ulusal Gazeteciler Birliği, HDP Kadın Konferansı'na dayanışma duygularıyla sevgilerini yolluyor. Mücadeleniz yalnızca Türkiye ve Kürdistan için değil tüm insanlık içindir. Kadınlar direnişin ön saflarında ve biz de sizlerle mücadelenizde omuz omuzayız. Gazeteciler olarak bu kadın karşıtı rejim karşısında mücadele eden kız kardeşlerimizin yanında durmak görevimizdir. Zulme karşı durmak bizim görevimiz ve gazetemiz aracılığıyla sendikalarımızda ve kampanya organizasyonlarımızda sesinizi yükseltmeye devam edeceğiz.

HDP, Türkiye'de demokrasinin kilidini açmanın, savaşları sona erdirmenin ve Kürt sorununu çözmenin anahtarıdır. Eşbaşkan sisteminize yapılan saldırıları her yerde kadınlara yönelik bir saldırı olarak kınıyoruz. Zalim Erdoğan rejimini, kendi hükümetimizin bu konuda ona olan desteğini ve Türkiye ve Kürdistan'da demokrasiye yapılan bu saldırıları ifşa etmeye devam edeceğiz. Figen Yüksekdağ ve Erdoğan'ın zindanlarında tutulan onca kadın için savaşmayı sürdüreceğiz. Adlarınız asla unutulmayacak. Barış, sevgi ve dayanışmayla. Jin Jiyan Azadi. Biji HDP, yaşasın uluslararası dayanışma.”

Konferans basına kapalı devam ediyor.