QSD: Türk devletinin yalanlarına itibar edilmemeli

QSD Basın İrtibat Merkezi, Türk Savunma Bakanlığı’nın Karkamış’a yönelik saldırıları QSD’ye yüklemesinin yalan olduğunu ve saldırıların kendileriyle bir alakasının olmadığını açıkladı.

QSD Basın İrtibat Merkezi, Türk Savunma Bakanlığı’nın QSD’ye yönelik suçlamalarına ilişkin açıklama yaptı. Türk Savunma Bakanlığı’nın QSD’yi Karkamış’a yönelik saldırılardan sorumlu tutmasının asılsız olduğunu söyleyen QSD, bu tür asılsız açıklamaların Türk devletinin yaptığı saldırıları meşrulaştırma çabasından kaynaklandığını söyledi.

Açıklama şöyle:

“Türk Savunma Bakanlığı’ndan bugün yapılan açıklamada güçlerimizin Türkiye sınırındaki Karkamış’a saldırdığı yönünde bilgilere yer verilmiştir. Karkamış’a yapılan saldırılarla hiçbir ilişkimiz yoktur. Türk ordusunun amacı bu tür asılsız iddialarla güçlerimize yönelik saldırılarını meşrulaştırmak ve saldırılara bahane üretmektir. Kuzey ve Doğu Suriye’ye yönelik her gün saldırılarda bulunan Türk devleti, Kobanê, Şehba, Eyn Îsa ve Minbic’e yönelik her gün vahşi saldırılarda bulunuyor.

Karkamış’a yönelik saldırıların yapıldığını söyleyen Türk devleti, Kuzey ve Doğu Suriye’ye yaptığı saldırılarını meşrulaştırmaya çalışmaktadır. Karkamış’taki olay bir provokasyondur bölgeye yönelik saldırıların dozunu arttırmak için planlanmıştır. Halkımız ve dünya kamuoyu Türk devletinin bu tür yalan haberlerine itibar etmemelidir.”