Panos ve Erdexan’da Yeşil Sol coşkusu sürüyor

Yeşil Sol Parti, Panos’ta yüzlerce kişinin katıldığı kadın şöleni düzenledi. Dêrsim Belediye Başkanı Fatih Maçoğlu ise Yeşil Sol Parti'ye destek için Erdexan adayları için çalışıyor.

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti), Panos’ta (Patnos) kadın şöleni gerçekleştirdi. İlçedeki bir düğün salonunda düzenlenen şölene, Yeşil Sol Parti Agirî Milletvekili adayı Zelal Yılmaz, Özgür Kadın Hareketi (TJA) aktivistleri ile yüzlerce kadın katıldı. Şölende sık sık “Jin jiyan azadî” sloganları atıldı.

Şölende konuşan vekil adayı Zelal Yılmaz, kadınların birlikte geleceği değiştireceğini söyledi. Yılmaz, “Seçimler en çok kadınları ilgilendiriyor çünkü başımızdaki tekçi iktidar her zaman kadınları engellemeye, susturmaya çalıştırmıştır. Bizler kadınlar da hep birlikte mücadele edeceğiz ve onlara boyun eğmeyeceğiz. Kadınlar birlikte hareket edeceğiz. Kadınlar susmaz, kadınlar mücadelenin öncüleridir” diye konuştu.

ERDEXAN

Dêrsim Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, Yeşil Sol Parti Erdexan adaylarına destek olmak için iki gündür kentte çalışma yürütüyor. Yeşil Sol Parti adayları Özgür Tanış ve Dicle Aktürk ile birlikte köy köy gezen Maçoğlu, halkın Yeşil Sol Parti adaylarına destek vermesini istedi. Golan (Göle) ilçesinin Kalecik ve Yeniköy köylerine giden Maçoğlu ve adaylar büyük bir coşkuyla karşılandı.

Kalecik köyünde konuşan Maçoğlu, “Bizim yerimiz belli ve kimden yana olduğumuz belli. Biz devrimciyim ve yanımız halkımızın yanıdır. Halkın aldığı karar bizim için değerlidir. Biz halkı öğretmen olarak görüyoruz. Hata, eksik yaparız ama doğrudan vazgeçmeyeceğiz. Sizden isteğimiz Yeşil Sol Parti adaylarımıza destek vermenizdir. Parlamentoya mutlaka devrimcileri göndermemiz gerekiyor. Önümüzdeki 20 yılın temeli atılacak ve bu hepimiz için çok değerli. Pazar günü 20 yıldır iktidar olanları geriye, demokratları ve devrimcileri oraya göndermek istiyoruz. Yeşil Sol’a güçlü bir destek vereceğinize inanıyoruz” dedi.

Maçoğlu, Tanış ve beraberindekiler ardından Erdexhan merkezdeki esnafları da ziyaret ederek, Yeşil Sol Parti’ye oy istedi. Esnaf ziyaretinde halk adaylara büyük ilgi gösterdi.