Yeşil Sol Parti Hatay'da halkı ziyaret etti

Yeşil Sol Parti, depremde en çok yıkımın yaşandığı Hatay'da halkı ziyaret etti. Yeşil Sol Parti'yi tanıtan siyasetçiler, "HDP'nin ağacına benzeyen Yeşil Sol Parti ağacına oy verelim. İktidarı gönderelim" dedi.

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) ile seçime girecek olan Halkların Demokratik Partisi (HDP), Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP), Sosyal Demokrat Parti, Demokratik Öğrenci Meclisleri (DÖM) üyeleri, Hatay'ın Defne ilçesinde halkı ziyaret etti. Mahallelerde yapılan ziyaretlerde 14 Mayıs seçimlerinin önemine dikkat çekildi. 

Defne ilçesine bağlı Güzelyayla Mahallesi'nde gerçekleşen halk ziyaretinde konuşan HDP İl Eşbaşkanı Kerem Nalbant, 14 Mayıs seçimlerinin önemine dikkat çekti. Bu seçimlerde 21 yıllık AKP iktidarından hesap soracaklarını söyleyen Nalbant, "14 Mayıs'ta iktidardan hesap soracağız" diye konuştu. 

HDP PM üyesi Reşat Aşan ise, partilerinin stratejik bir durumda olduğunu ve halkların yararına olan program çıkardığını söyledi. Meclise en az 100 milletvekili ile girmek istediklerini belirten Aşan, "Bunun için, sizin sesiniz olmak için Yeşil Sol Parti'ye hep birlikte oy verelim" dedi. 

Ardından heyet Defne ilçesine bağlı Çekmece Mahallesi’nde de halk buluşması gerçekleştirdi. Burada da Yeşil Sol Parti'yi tanıtan siyasetçiler, "HDP'nin ağacına benzeyen Yeşil Sol Parti ağacına oy verelim. İktidarı gönderelim" diye konuştu.