Şenyaşar Ailesi'ni katledenlerden İbrahim Yıldız hastanede öldü

Şenyaşar Ailesi'ne dönük katliamdaki katillerden, 5 yıldır hakkında yakalama kararı bulunan İbrahim Yıldız, tedavi gördüğü hastanede öldü.

Riha'nın Pirsûs (Suruç) ilçesinde, 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının "Bir milyoncular" çarşısında Şenyaşar Ailesi'ne ait İstanbul Pazarı dükkânındaki aile fertlerine silahlı saldırısında Celal, Adil, Ferit, Fadıl ve Mehmet Şenyaşar kardeşler yaralanmıştı. Suruç Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Şenyaşar Ailesi bireylerine yönelik saldırı burada da devam etmişti.  Hastaneye çocuklarını görmeye giden Hacı Esvet Şenyaşar ile oğulları Adil ve Celal Şenyaşar katledilmişti. Diğer kardeşler ise ağır yaralanmıştı.

İşyerinde başlayan olayda Celal ve Adil kardeşlere kurşun sıkarak ölümlerine sebep olduğu kameralar tarafından da tespit edilen, ancak 5 yıldır hakkında yakalama kararı olduğu halde yakalanamayan İbrahim Yıldız ameliyat olduğu hastanede öldü.

Mersin'deki bir özel hastanede (Metropol Tıp Merkezi) kendi kimliği ile tedavi gören İbrahim Yıldız'ın 16 Mart günü girdiği ameliyatta öldüğü öğrenildi.

Yıldız'ın cenazesi önce Suruç Devlet Hastanesi morguna getirildi. Buradan Urfa Adli Tıp Morgu’na otopsi için götürülen Yıldız'ın, işlemlerin ardından defnedileceği öğrenildi.