Fransa Müslüman Konseyi'nden Macron'a destek

Fransa Müslüman İnancı Konseyi (CFCM) Başkanı Muhammed Musavi, Müslümanların Fransa'da baskı görmediğini, özgürce cami inşa ettiklerini ve ibadetlerini yaptığını belirterek Macron'a destek çıktı ve Fransa'yı savunmaya çağırdı.

Fransa'da İslam konusunda devletin temel resmi muhatabı olan CFCM'nin Başkanı Muhammed Musavi, AFP'ye yaptığı açıklamada "Fransa büyük bir ülkedir, Müslüman vatandaşlara zulüm edilmiyor, özgürce camilerini inşa ediyorlar ve ibadetlerini özgürce yapıyorlar" dedi.

Fransa karşıtı kampanyalara dikkat çeken Musavi, "Bu kampanyalara ön ayak olanların İslam'ı savunduklarını söylediklerini biliyoruz ve Fransa müslümanlarını aklıselime çağırıyoruz. Fransa'ya yönelik tüm yerme kampanyaları yararsızdır ve bölünme yaratıyor" diyerek, "inananları ülkenin çıkarlarını savunmaya" çağırdı.

Karikatürler konusunda da konuşan CFCM Başkanı, "yasa bu karikatürleri sevmeye zorlamıyor, hatta onlardan nefret etme hakkı tanıyor" dedi.

Musavi, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un "teröristlerin baskısı altında karikatürlerden, tüm karikatürlerden vazgeçmeyin" yönlü tutumunu desteklediğini söyledi.