Aileler İmralı’ya gitmek için başvurdu

Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan ile İmralı’daki diğer tutsakların aileleri görüşme talebiyle Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı ile İmralı Cezaevi Müdürlüğü’ne başvurdu.

İki yılı aşkın bir süredir hiçbir haber alınamayan mutlak tecrit altındaki Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın kardeşi Mehmet Öcalan ve vasisi Mazlum Dinç, görüşme talebinde bulundu.

Başvurular Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı ve İmralı F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü’ne yapıldı.

Benzer başvurular mutlak tecrit altındaki Ömer Hayri Konar’ın kardeşi Ali Konar, Hamili Yıldırım’ın kardeşi Polat Yıldırım ile Veysi Aktaş’ın kardeşi Melihe Çetin tarafından da yapıldı.

Asrın Hukuk Bürosu 2 Mayıs günü yaptığı yazılı açıklamada, “25 Mart 2021 tarihinden bu yana Abdullah Öcalan’dan haber alamamaktayız” demişti.

Açıklamada ayrıca “Avukatları ve ailesinin tüm başvurularına ve çabalarına karşı Abdullah Öcalan ve İmralı’da bulunan diğer üç müvekkilimizin yaşam koşullarından ve sağlık durumundan haberdar değiliz. Bu durum bizleri ve tüm toplumu tedirgin etmektedir” ifadeleri kullanılmış ve derhal görüşme olanağı talep edilmişti.