DEM Parti'nin Bedlîs adayı değişti

DEM Parti Bedlîs İl Örgütü, eşbaşkan adayı Enver Barin'in Yargıtay'a gönderilen dosyası nedeniyle adaylıktan çekildiğini açıkladı. Yeni eşbaşkan adayı Faruk İşlek oldu.

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Bedlîs Seçim Komisyonu, merkez eşbaşkan adayları Enver Barin'in daha önce 5 yıl rehin kaldığı dosyada ceza verildiği, cezanın Yargıtay'a gönderildiğini ve kendi talebiyle adaylıktan çekildiğini duyurdu.

Komisyon, Barin'in kontejan listesinden seçimlere gireceğini belirterek, yeni eşbaşkan adayının Faruk İşlek olduğunu ifade etti.

Açıklamada şunlar belirtildi: "Belediye Eşbaşkan adayımız Sayın Enver Barin, temyiz incelemesi yapılacak olan dava dosyasıyla ilgili gelecekte yaşanabilecek hukuksal sorunların önünü almak için kendi talebi ile eşbaşkanlık adaylığından çekilme kararı almıştır. Sayın Enver Barin, partimizin listesinden kontenjan adayı olarak yer alıp, mücadelesine inançla ve aynı ekip ruhuyla devam edecektir.

Siyasi faaliyetleri de gerekçe gösterilerek, haksız ve hukuka aykırı şekilde cezalandırılan ve bunun sonucu olarak özgürlükleri ve siyaset yapma hakları ellerinden alınan arkadaşlarımıza karşı yürütülen bu menfi politikalara karşı alternatifsiz değiliz. Sayın Enver Barin ve Sayın Faruk İşlek arkadaşlarımız ile çalışmalarımızı aksatmadan sürdürerek, Bitlis halkının iradesinin en doğru şekilde sandıklara yansıması için hiçbir çabadan vazgeçmeyeceğimizin sözünü veriyoruz."